NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

Jakie zawody możesz wykonywać po studiach informatycznych?

Jakie zawody możesz wykonywać po studiach informatycznych?

Informatyka to obecnie jeden z najbardziej obleganych przez maturzystów kierunków studiów. Powód? Gwarancja zatrudnienia w coraz prężniej rozwijającej się branży IT oraz wysokie zarobki, które dwukrotnie przekraczają to, na co mogą liczyć choćby absolwenci wydziałów humanistycznych i filologicznych. Zastanawiasz się nad zapisaniem na te studia? Sprawdź, jakie zawody możesz wykonywać po informatyce.

 

Grafik komputerowy

Dobrze radzisz sobie z obsługą programów graficznych? A może wielokrotnie mówiono Ci, że masz świetne wyczucie stylu i estetyki? Zapisując się na informatykę, szukaj uczelni, która w swojej ofercie ma specjalność graficzną. Dzięki temu poznasz podstawowe informacje z zakresu projektowania graficznego oraz posługiwania się narzędziami takimi jak Photoshop czy AutoCAD. Po tych studiach bez problemu poradzisz sobie też z metodami i algorytmami grafiki, technikami multimedialnymi, animacją (2D i 3D) oraz interfejsami graficznymi. Jako grafik, będziesz mógł w przyszłości zajmować się projektowaniem banerów w agencjach marketingowych i reklamowych oraz pracą na potrzeby przemysłu filmowego i rozrywkowego. Dużą zaletą jest to, że nie musisz pracować na etat – zawsze możesz wybrać własną działalność i szukać zleceń jako freelancer.

Projektant gier

Polska branża gier komputerowych doskonale sobie radzi. Nie dziwi więc, że z roku na rok potrzeba więcej specjalistów znających się na projektowaniem gier. Chcesz zostać jednym z nich? Wybierz specjalność game design (dostępna jest na studiach informatycznych w http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/informatyka). Czego się nauczysz? Podobnie jak w przypadku grafika, nie obca Ci będzie animacja 2D i 3D oraz techniki multimedialne. Dowiesz się też nieco więcej na temat grywalizacji i gier w środowisku webowym, a także weźmiesz udział w praktycznych warsztatach z projektowania gier komputerowych. Czy tacy specjaliści dużo zarabiają? W dużej mierze zależy to od doświadczenia i regionu, ale już początkowi testerzy zarabiają przynajmniej 2000 zł, a wraz ze stażem i uzupełnianiem kwalifikacji, ich zarobki rosną.

Inżynier systemów informatycznych

Grafika i gry komputerowe to nie do końca Twoja bajka? Zawsze możesz zostać inżynierem systemów informatycznych. Czym się oni zajmują? M.in. projektowaniem aplikacji, stron internetowych oraz architekturą testów. Mogą też próbować swoich sił jako programiści Java i PHP oraz konsultanci e-usług, sprzedaży internetowej oraz B2B. Jakie przedmioty będziesz realizować na studiach? Nie zabraknie zajęć z baz danych oraz badań systemów informatycznych, a także ćwiczeń z zastosowania symulacji komputerowych. Brzmi skomplikowanie? Mimo wszystko warto – przeciętny inżynier systemów informatycznych nie zarabia mniej 4500 zł.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze

Norbert
2017-05-09, 10:45
Same studia to nie wszystko. Z własnego doświadczenia wiem, że pracodawcy patrzą też na praktyczne umiejętności. Jeszcze w trakcie studiów zrobiłem sobie kurs z DTP na eduweb.pl i dorabiałem jako grafik. Potem miałem co wpisać w CV i pierwszą pracę w zawodzie znalazłem bardzo szybko.
Redakcja Praca-zywiec.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.

POLECANY PRACODAWCA

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018